Obiekt HOSTEL 24, usytuowany w miejscowości Bydgoszcz, oferuje bezpłatne WiFi oraz bezpłatny prywatny parking. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Stadion Polonii – 1,3 km. W okolicy znajdują się ciekawe miejsca takie jak: Ratusz ( 3,7 km), Centrum konferencyjne Opera Nova ( 4,2 km), Dworzec Wschodni PKP Bydgoszcz ( 5,5 km). Obiekt jest idealnym wyborem dla niepalących. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Park Kochanowskiego – 1,7 km.
Odległość ważnych miejsc od obiektu: Leśny Park Kultury i Wypoczynku – 7 km, Moto Arena Toruń – 42 km. Najbliższe lotnisko, Lotnisko Bydgoszcz-Szwederowo, znajduje się 5 km od obiektu HOSTEL 24.
Doba hotelowa od godziny 16:00 do 11:00.
W obiekcie obowiązuje zakaz organizowania wieczorów panieńskich, kawalerskich itp.
Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi i prywatną łazienką. The twin room offers heating, as well as a private bathroom featuring a shower. The unit offers 2 beds. Pokój z 2 łóżkami pojedynczymi - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 10 mkw. ;
Duży pokój dwuosobowy. This double room offers heating, a flat-screen TV and city views. Pokój Dwuosobowy - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 11 mkw. ;
Duży pokój dwuosobowy. The double room provides heating, as well as a private bathroom featuring a shower. This double room features a flat-screen TV. The unit offers 2 beds. Pokój Dwuosobowy - 2 osobowy. Powierzchnia pokoju ok.: 11 mkw.
Udogodnieniagaśnice
prywatny parking
zwierzęta domowe są akceptowane
monitoring w pomieszczeniach ogólnodostępnych
parking na miejscu
czujnik dymu
bezpłatny parking
dostęp za pomocą kluczy
Wi-Fi
parking
Personel przestrzega środków bezpieczeństwa określonych przez władze lokalne
dostęp do Internetu
Możliwe wystawienie faktury
całkowity zakaz palenia
ogrzewanie
wspólna kuchnia
bezpłatne Wi-Fi
Wi-Fi dostępne w całym obiekcie
pokoje dla niepalących
Bydgoszcz - krótko o historii i zabytkach.
Bydgoszcz położona jest w północnej części Polski w charakterystycznym miejscu, gdzie Wisła wykonuje gwałtowny zwrot na północ. Miasto leży na styku czterech makroregionów Pojezierzy Południowobałtyckich, nad rzeką Brdą i Kanałem Bydgoskim, od wschodu graniczy z Wisłą, która poprzez Przełom Fordoński zwraca się ku Morzu Bałtyckiemu.
Bydgoszcz jest siedzibą wojewody i jednostek mu przyporządkowanych, największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego oraz jedno z największych miast w Polsce pod względem liczby ludności. Miasto jest także dużym ośrodkiem przemysłu, handlu i logistyki oraz węzłem drogowym, kolejowym i żeglugi śródlądowej.
Ponadto Bydgoszcz kojarzona jest jako ośrodek akademicki, naukowy i kulturalny. Znajduje się tutaj aż 15 uczelni wyższych, na których studiuje ponad 35 tysięcy osób. Działa między innymi opera, filharmonia, teatry, kina, muzea, galerie sztuki i wiele innych instytucji. Atrakcyjność turystyczną Bydgoszczy oprócz zabytków, podkreśla oryginalne nabrzeże od strony rzek i kanałów, Wyspa Młyńska oraz bogactwo architektury z okresu belle epoque. Od 2010 światowe witryny turystyczne polecają Bydgoszcz wśród grona 10 najlepszych celów podróży w Polsce. W mieście zlokalizowany jest duży garnizon wojskowy oraz siedziby większości instytucji NATO obecnych w Polsce.
O Bydgoszczy jako o mieście możemy mówić dopiero od 1346 roku. Aczkolwiek już wcześniej, prawdopodobnie na przełomie X/XI wieku powstał gród strażniczy przy brodzie przez Brdę, administracyjnie związany z Kujawami. Począwszy od 1327 roku Bydgoszcz była celem najazdów krzyżackich i dopiero w 1337 roku król Kazimierz Wielki odzyskał gród oraz osadę. W planach państwowych władcy Bydgoszcz odgrywała istotną rolę.
Jako gród pograniczny miała wymiar zarówno strategiczny, jak i ekonomiczny. Z tego też względu król zdecydował nadać grodowi prawa miejskie, co wydarzyło się 19 kwietnia 1346 roku w Brześciu Kujawskim. Zasadźcami, odbierającymi przywilej z rąk monarchy byli dwaj Niemcy Johannes Kyesselhuth i jego towarzysz Konrad. W miejscu dotychczasowego grodu zbudowano zamek starościński, a miasto umocniono murami, których krańce opierały się o ramiona Brdy. Pierwotną drewnianą zabudowę miasta trawiły liczne pożary, dlatego w 1547 roku miasto uzyskało mandat królewski nakazujący wznoszenie domów murowanych. Zbudowano też kościoły i klasztory, a w początkach XVI wieku na środku rynku stanął ratusz.
Będąc w Bydgoszczy koniecznie trzeba odwiedzić Stare Miasto, które położone jest w meandrach rzeki Brdy, później Stary Fordon nad Wisłą, który też jest drugim obszarem staromiejskim. Wyspa Młyńska, Wenecja Bydgoska i Śródmieście z wielkomiejską zabudową secesyjną również zasługują na uwagę. Unikatowym zabytkiem jest najstarsza, czynna w Polsce sztuczna droga wodna – Kanał Bydgoski (1774 r.) z systemem śluz. Pomimo to Stare Miasto i Śródmieście posiadają największą liczbę zabytków. Od kościołów, spichrzów po ulice zabudowane ozdobnymi kamienicami. W mieście warto zobaczyć zabytkowe kościoły, zwłaszcza katedrę – sanktuarium maryjne Matki Bożej Pięknej Miłości, bazylikę św. Wincentego à Paulo oraz pozostałe trzy miejskie sanktuaria. W mieście znajduje się kilkanaście muzeów.
Zaplanuj wycieczkę do Bydgoszczy. Miasto posiada dobrze rozbudowaną bazę noclegową, z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ze względu na historyczną metryczkę miasta, Bydgoszcz nadaje się na wczasy z dziećmi. Nie zwlekaj z decyzją, sprawdź jakie atrakcje czekają na Ciebie!